AGROSET

TARIM MARKET

 0543 924 51 70 

Sıvı Humik Asit (Exstra 12) - 20 Litre

Görsel 1
Görsel 2
Görsel 3
PlatinPuan : 734.417
Fiyat:
1.483,69 TL
İndirimli Fiyat (%37,5) :
927,68 TL
Kazancınız 556,01 TL
96,79 TL'den başlayan taksit seçenekleri için tıklayın.
Aynı Gün Kargo Sınırlı Sayıda Kargo Bedava

Sıvı Humik Asit (Exstra 12) - 20 Litre

İçerisinde bulunan humik-fulvik asit ve potasyum sayesinde bitkinin gereksinimi olan organik madde ve gelişimi için gerekli olan potasyumu ihtiva etmektedir.

Humik-fulvik asitin bitkideki görevleri;

Hücre bölünmesini hızlandırır. Dolayısıyla, bitkinin büyümesi ve gelişmesi de hızlanır. Kök oluşumunu ve gelişimini hızlandırır. Kökleri kuvvetlendirir. Saçak kök oluşumunu teşvik eder. Yoğun kılcal kök oluşumu sağlar. Yohumda çimlenmeyi hızlandırır. Bitkinin hayatta kalabilme yeteneğini arttırır. idelerin daha hızlı ve kuvvetli büyümelerini sağlar. Bitkide hücre enerjisinin fazlalaşmasını sağlar. Bitki metabolizmasını düzenleyerek azot bileşenlerinin birikmesini önler. Yararlı toprak mikroorganizmalarının gelişmeleri ve çoğalmaları üzerinde uyarıcı etki yapar. Bunların topraktaki miktarını ve aktivitelerini arttırır. Bitkinin soğuğa, sıcağa ve fiziksel etkilere karşı dayanıklılığını arttırır. Böcek ve hastalıklara karşı direncini çoğaltır. Meyvelerde (üründe) hücre duvarları kalınlığının artmasını sağlar. Böylece, ürünün depolanma süresi ve raf ömrü uzar. Elde edilen ürün ( meyve, sebze, çiçek, dane, kök gibi ) daha kaliteli olur. Bunların, dış görünüşlerinin daha göz alıcı ve besin değerlerinin daha yüksek olmasını sağlar.

Potasyumun bitkideki görevi;

Fotosentezde görev alır ve bitkide su dengesini sağlar, Şeker ve azot metabolizmasında etkilidir. Kullanılan azotun daha etkili olmasını sağlar. Sentezlenen organik maddelerin, bitkilerin gerekli olan diğer organlarına taşınmasını sağlar. Bitkilerin rüzgar ve benzeri faktörler nedeniyle yatmalarına karşı direncini artırır. Kullanılan fosforun etkisini artırarak bitkilerde kök gelişmesine olumlu katkıda bulunur. Bitkilerin olgunluğa daha kolay erişmelerini sağlar. Bitkilerde su tasarrufu sağlar ve bitkilerin susuzluğa karşı dayanıklılığını artırır. Bitkilerde ürün kalitesini geliştirir.

Bitkilerin tuzlu ve kireçli topraklardan daha az etkilenmesini sağlar. Bitkilerin soğuğa karşı dayanıklılığını artırır. Bitkilerin hastalık ve zararlılara karşı direncini artırır. Ca (kalsiyum) ve Mg (magnezyum) fazlalığı Potasyumun alınmasına engel olur. Yüksek düzeyde uygulanan potasyumun, verim ve kalite üzerinde beklenen etkiyi gösterebilmesi için, bitki bünyesinde yeterli düzeyde azotun bulunması gerekir. Düşük potasyum seviyesi ise, lezzetsiz ve yavan meyve tadına neden olmaktadır.

Garanti Edilen İçerik

Toplam Organik Madde: %15

Toplam Humik & Fulvik Asit: %12

Suda Çözünür Potasyum Oksit: %2

pH: 11-13

Diğer Özellikler
Stok Koduagr-ex12
MarkaAGRO DOĞUŞ
Stok DurumuVar
Garanti (Yıl)3

İlginizi Çekebilecek Diğer Ürünler

 
 


0543 924 51 70

Demetevler Sami Efendi Cad. No: 33/D Yenimahalle / ANKARA

 
 
Bilgi ve Toptan Sipariş İçin Whatsapp 
 
 

PlatinMarket® E-Ticaret Sistemi İle Hazırlanmıştır.